Únor 14

Náhodné myšlenky reloaded

(3.2.2014)

No ... neříkejme tomu novoroční předsevzetí. Zaprvé takové věci nepraktikuju, vždyť je to vlastně jenom sepisování seznamu věcí, na které se po cca jednom měsíci cíleně vybodnete. A zadruhé to nebylo až tak moc "novoroční", páč nový rok začal asi před měsícem a tento nápad mi v hlavě vykystalizoval, když jsem se před dvěma dny vydávala vlakem do Brna. A jaký že to byl nápad? Náhodné myšlenky musí pokračovat. Dost bylo zanedbávání, flákání a jednoho příspěvku za dva uherské roky. No, neříkám že se hodlám plnou silou ponořit do blogování a netuším jak dlouho mi to vydrží, ale trocha aktualit nejen z korálkového prostředí doplněná kapkou zvráceného humoru nikdy neuškodí;)

A dneska si povíme o tom ... že zaměstnanci České Pošty zřejmě testují novou technologii doručování zásilek na principu cestování časem. Bohužel to zatím má nějaké drobné mouchy, ale věřím že se to ještě doladí - a pokud to bude fungovat, bude to skvělé .

Nedávno jsem se šíleně zamilovala do kamenů Swarovski Asymmetric Square. Jo, je to čtvereček a ty se obšívají dosti ohavně. Ale jsou moc krásné a proto jsem si jich pár pořídila. Přinejhorším se obšijou Tilou, to u čtverečků funguje vždycky. Ale pak mě napadlo, že možná TOHO Bugles jsou ta správná cesta ... no, a v tom momentě přeskočila jiskra a zjistila jsem, že jich mám strašně, ale strašně málo. Následovala blesková objednávka na Bijoux Components a ještě bleskovější odeslání - no a za chvilku jsem měla v mobilu SMSku, že mi bude 30.1. doručován balík.
Celé dopoledne, přísahám celé dopoledne jsem seděla doma na zadku, aby mi náhodou "balíkáři" neujeli. A nic. Až kolem jedenácté hodiny mi dorazila další SMSka - že balík byl po neúspěšném pokusu o doručení uložen na poště.
Sakryš, po jakém pokusu o doručení? Celý den jsem seděla doma, dům je řádně označen a zvonek funguje. A navíc ve schránce nebyla ani žádné oznámení o uložení zásilky a nebo jiný kus papíru.
Tak fajn. Hned jak po polední pauze otevřela naše pošta, stála jsem u přepážky a vyzvedávala balíček. Takže tohle k pokusu o doručení.

Na druhý den jsem jela do Brna. Chvilku poté, co jsem sedla do vlaku, volal mi táta, že prý mi došlo oznámení o uložení zásilky, tak jestli ještě čekám nějaký jiný balík. Ale já jiný balík nečekala - teda kromě toho včerejšího, který už mám vyzvednutný. Tak jsem se zeptala, od koho ten "dnešní" balík má být. A prý že Bijoux Components, Jablonec nad Nisou ... dobírka 879,- - tedy přesně ten balíček, který jsem si vyzvedávala na poště včera. Tak si teďka nejsem jistá ... doručovatel balíku tedy zřejmě cestoval v čase o jeden den dopředu a balíček, který měl být doručen ve čtvrtek, doručoval v pátek (kdy jsem nebyla doma, že jo) a pokus o doručení tedy nebyl úspěšný. Technické vybavení pošty ale není kompatibilní s ... bůhvíjakým prostředkem, který pošta pro cestování v čase používá ... a SMSka o neúspěšném pokusu o doručení mi přišla ve čtvrtek. A nebo ... nebo se na poště naučili klonovat balíky a já mám na poště ještě jeden balík Swarovski čtverečků ... že by?

Ale teď vážně ... pošta je tu od toho, aby doručovala balíky, dopisy, složenky a co já vím co ještě. Jo, tyto služby fungujou ... tedy aspoň většinou. A místo toho, aby se na poště zlepšovali stávající služby (od těchto záhadných praktik při doručování balíků až třeba po zákaznické karty ... u kterých jim trvalo půl roku, než se je naučily dámy u přepážek používat) a nebo zaváděli nové - a užitečné (co já vím, třeba balení balíků) - tak ze zaměstnanců dělají prodejce drobného zboží, trafikanty a pojišťováky, což mě jakožto zákazníka neskutečně se*e, okrádá mě to o čas a vzbuzuje to ve mě neskutečný soucit se zaměstnanci, kteří jsou k takovéto "bejkárně" nuceni.