Září 12

Jak jsme otvírali u Zrzavé Kočky

(24.9.2012)

Už je tomu asi dva měsíce, co jsem po zavření brněnské Rooyi zoufale obepisovala vhodná brněnská "místa činu" pro nouzové i trvalé pořádání kurzů a velká ikeácká krabice s rokajlem ležela někde na dně skříně a někde vysoko nad hlavou mi pořád lítal ten velký černý mrak, který jsem měla sto chutí poslat tam, odkud přišel.
Černý mrak se ale pomalu začal rozplývat, občas se vyskytla i nějaká ta dobrá zpráva a pak nakonec přišla ta nejlepší. A já jsem se pomalu pustila do práce. Místo ikeácké krabice jsem si pořídila pořádný organizér, narovnala staré kurzovací jehly, přemotala půl kilometru Silamidu a začla připravovat návody. A jak že ta dobrá zpráva zněla? "Přijeď do Brna, ve středu otvíráme ... "

A co že to otvíráme? Novou korálkárnu. Jmenuje se to tam "Zrzavá Kočka" (podobnost s barvou vlasů paní šéfové či s barvou jejího či mého kocoura je čistě náhodná), nakonec to tedy sídlí na Hybešce v nových prostorách, které paní šéfová vlastně "z ničeho nic" podědila po realitní kanceláři a ... bude se vám tam líbit ;)
Bylo pondělí, já jsem namačkala velký spacák do malého batohu, k tomu přihodila náhradní oblečení a korálkovou KPZku a vydala se do Brna. Schválně jsem si říkala, že se pojedu podívat kolem obchodu, jak to tam vlastně bude vypadat ...a ono to tam vypadalo celkem dobře a hlavně celkem ... živě ;) Polepy na výloze byly nalepeny, regály a háčky na zdi byly na svých místech, pořád to sice bylo celkem prázdné, ale už bylo vidět, že to bude stát za to. Uvnitř se čile pracovalo, tak jsem vystoupila z šaliny a vydala se za holkama. Jedna pytlíčkovala komponenty, druhá lepila cenovky, já jsem ještě ani nebyla pořádně uvnitř a dostala jsem pytel kabošonů s tím, že můj úkol pro dnešní den bude vymyslet pro ně vhodný způsob prezentace a najít pro ně důstojné místo a následně olepit cenovkama všechno, co ještě cenovku nemá. A jakmile práce na obchodě došla (práce? došla? haha ... ), šly jsme vyrábět korálkový závěs. Čiré ohňovky "zamáčknuté" na lanku. Vypadá to efektně. Blbě se to převáží. I pokud jednotlivé návleky smostatně zabalíte do bublinkové fólie, položíte do krabice a zavřete - a necháte dvě minuty bez dozoru, někdo do té krabice vleze a stejně je zacuchá. Jinak si to vysvětlit nedokážu.

Na druhý den zbývalo už jenom nahodit nástěnky s ukázkami hotových šperků, zavíracím nožíkem upižlat a potapetovat sololitové desky na přední stranu pultu (teda kdo tuhle práci vymyslel ... :D), dokončit sedací část výlohy ... moment, vy nevíte co je sedací výloha? Geniální to nápad - mezi prodejní plochou a výlohou je asi metr široká vyvýšená plocha, na regály dost dobře nepoužitelná, ale co s ní? Jednoduše. Tam se natáhne zepár metrů koberce, pár polštářků a veliké skleněné mísy, do kterých nasypete hrabací směsku ohňovek. Takový zákazník si tam tak hezky sedne a může se v naprostém klidu, pokoji a míru přehrabovat v korálích - navíc na přímém slunečním světle. Nehledě na to, že takový "pohyb" ve výloze skutečně zaujal spoustu kolemjdoucích a takové děti - ty z toho budou nadšené (pokud ovšem nebudou sypat korále do topení ... což zřejmě ale budou ;) ). Na oběd jsme si daly pizzu s hromadou blbých keců od obsluhy (naštěstí se za ně nepřiplácelo) a šlo se dělat dál. Napočítat kapky, napočítat háčky, nasypat komponenty do krabice a jakž takž to tam uklidit, aby se tedy dalo ve středu otevřít. Ještě chvíli před desátou večer založit stránku na facebooku ... a v polovině procesu usnout na klávesnici.

V den D na nás ale pořád ještě čekalo celkem dost práce, kterou bylo nutno ještě před otevřením dorazit. Předně tedy vyžehlit samet na nástěnky a napnout jej tam, přitlouct potapetované desky na pult, provést rychlou debordelizaci stolu a najít vhodné místo pro balík rokajlu, který doposud sídlil na stole. Áno, sedací výloha! ... A honem než začnou chodit lidi!

Tak jsme tedy otevřeli korálkárnu Zrzavá Kočka a já tímto zvu všechny korálkově pozitivní Brňačky a Brňáky a nejen ty, aby se přišli podívat. Matroše je spousta a spoustu věcí jinde v Brně nekoupíte A navíc kurzovací krabice s rokajlem už má svoje čestné místo ve skladu a stoly jsou připraveny. Takže neváhejte a přijďte na kurzy - tentokrát se můžete každý měsíc těšit na minimálně dva kurzy, z nichž alespoň jeden bude zcela nový, zaměřený na nějaký exotický matroš, který zatím jinde než u Kočky nekoupíte ;) Co vy takhle na kabošony obšívané Miyuki Tila ;) A už vůbec nechtějte vědět, co se bude dělat s tou druhou místností ;) Pak už byste se k Zrzavé Kočce radši rovnou nastěhovali ;)