Říjen 11

Tak trochu .... stručně ;)

(22.10.2011)

Začínám mít takový špatný pocit, že se opět blíží blogovací "okurková sezóna". Podzimní měsíce jsou tady na toto prostě bída a utrpení a myslím že i kdyby ustal veškerý pohyb elementárních částic, na současném "akčním" období by to zas až tak mnoho nezměnilo. No a nebo ... že bych já ten blog tak trochu zanedbávala už od léta?

  • Už zase se soutěží na Spirále. A soutěží se i na beadforu s korálky.cz Zapojte se do diskuze na všelijaká závažná korálkovací témata a můžete vyhrát poukázku na 200 korun ;) . A Brněnská Rooya se už zase stěhuje. Zase budeme mít pořádnou dílnu.
  • Přes léto jsem měla pár kurzíků v Krámku ... jo a víte vůbec že krámek už má jakés takés webovky? Aspoň se dozvíte kde jej máte hledat, kdy mají otevřeno a jaké novinky můžete najít na prodejně. Další šumperský obchůdek - nedávno otevřený Svět korálků atd.... se podezřele zlepšuje v zásobování a Rozmanitosti si udržují svůj rozmanitý standard ;)
  • Brutus je teritoriální hajzlík, kterému zřejmě není vlastní život milý. Když jsem se posledně nachomýtla k jeho potyčce s nějakým přivandrovalcem, nesla jsem domů prskajícího kocoura se šrámem přes oko a chomáčem cizích chlupů v tlamě. Budiž mu ale ke cti to, že když už domů přijde ve zbídačeném stavu, nechá se celkem s klidem ošetřit (no, když jsem mu čistila hnisavou ránu na noze, občas jsem měla poct že se mě chystá zavraždit, ale je mi naprosto jasné že kdybych to samé dělala jakékoliv z našich předchozích koček, asi bych nevyvázla s jedním "jenom-jako" kousancem a vrčením, které si každý znalec kočičího jazyka zcela logicky přeloží jako smršť nadávek toho nejsprostšího kalibru) ... ale stejně nakonec doleze, vrní jako motor od traktoru a občas do vás vrazí hlavou tak, že z toho dostanete lehčí otřes mozku ... prý jako důkaz náklonnosti. Já ty kocoury stejně miluju. A co je nejvtipnější. Že i ten neohrožený rváč, co každého "vetřelce" rozškube jak daňovou upomínku, se nechá odehnat od misky se žrádlem svým půlročním bratříčkem. Což je mimochodem taky pěkný hajzlík. Na ty výpady zpoza rohu si zvyknete, ale když vám ta malá chlupatá koule prchá z pokoje a v tlamě hrdě nese svou "kořist" - což může být váš nejnovější náhrdelník, flashdisk, sluchátka, brýle či cokoliv jiného, tomu se budete divit pokaždé ;)
  • Ve chvílích "volna" (volno? to je co?) pracuju na nové sérii návodů, elektronické knize o základech korálkování a ještě mám kdesi na disku zahrabanou asi třístránkovou "osnovu" s tématy okolo freeformu. Nechci slibovat, zvláště ne teď, když jsou moje grafomanské choutky někde na dovolené, ale možná z toho něco bude ;)

Freeform Challenge, týden první

(25.10.2011)
.. ale to je kouzlo freeformu - kdyby deset lidí šilo ze stejné směsi, vznikne deset různých výrobků (to je celkem zvrhlá myšlenka, která si říká o realizaci, co? )

V klidných, relativně stojatých vodách českého korálkování se zase cosi málo děje a já jsem jenom ráda že stojím tak trochu "za tím"
Začalo to zcela nevinně - a to tím výrokem o kousek výše, respektive tím dovětkem v závorce ... protože se našlo dost "magorů" (rozumějte, pokud se o korálkářce řekne že je magor, je to něco jako výraz uznání - označení pro člověk odvážného až troufalého a neskutečně kreativního - zkrátka pro toho, který "neví že něco nejde"), celá akce byla v druhé polovině letošního října skutečně zrealizována.

Takže trochu formalit předem: Do konce listopadu shromažďuju závazné přihlášky. Soutěžící si pak ode mně zakoupí speciální freeform směsku (nevíte o co jde? Pro potřeby kurzů, ale i pro "volný" prodej dělám speciální směsi korálků na freeform, aby měli účastníci jednodušší výběr korálků. Mělo to větší úspěch než jsem čekala, proto teď ve volných chvílích experimentuju s korálky a výsledky těchto experimentů nabízím na kurzech nebo na Fleru) za zvýhodněnou cenu - distribuce směsí (svěříme to české poště či klasickému osobnímu předání s platbami převodem či "z ruky do ruky") bude probíhat po uzávěrce přihlášek - začátkem listopadu. Složení směsi bude až do uzávěrky přihlášek trošku ... tajné, ale nebojte ... směska je sice celkem dost šílená, ale nejradši bych z ní začla tvořit už teď ;)
Soutěžící musí ve výrobku použít takový podíl směsi, aby bylo na první pohled jasné že tam směska byla použita, ale zároveň si mohou dodat další korálky z vlastních zásob a nebo některé korálky mohou zcela vypustit nebo jich použít méně - záleží jen na jejich rozhodnutí. Jedná se vyloženě o to, jak rozdílné budou výrobky různých účastníků, jak se na tvorbě projeví jejich osobitý styl a vkus, jak se vypořádají s barevnou kombinací, která jim třeba nebude úplně sedět, zda budou šít echtovní freeform nebo něco naprosto jiného ... prostě taková "sonda do kreativní korálkářské duše".
A čas na zpracování směsi máte do 15.1. 2012, kdy na beadforu shrneme fotky výrobků, asi proběhne i nějaké vyhlášení vítězů - pokud možno anonymní ;) ... ale to je ještě dost daleko před námi. Raději se pustíme na "deník organizátora", to bude možná zajímavější čtení než dosavadní suchá fakta a občasná literární klišé ;)

Začlo to někdy mezi 14. a 17. říjnem 2011. Vyhrabala jsem na beadforu jedno starší téma a objevila celkem nadšené ohlasy na ten můj výkřik do tmy - a co víc, rozhodla jsem se na ty ohlasy reagovat. První "vyjednávání" podmínek začlo 17.10. a jelikož bylo po dvou dnech jasno že do toho jdeme a bude nás hodně, rozhodla jsem se oficiálně zahájit příjem přihlášek.
Den první - 19.10.2011. Kolem sedmé hodiny večerní jsem vyzvala zájemce k přihlašování a během dvou hodin mi přišlo asi deset přihlášek. Třetí den byl již počet přihlášek na čísle 22. A to jsem slíbila posílat směs po 50g pytlíčcích. To znamená víc než kilo směsi. Booože, kdy, z čeho a jak to budu míchat?
Drze jsem tvrdila že s mícháním směsi začnu až po uzávěrce přihlášek. Abych věděla kolik toho bude potřeba a kolik to teda bude stát. Ale to bych se nesměla znát. Když vím že mě něco takového čeká, snažím se toho co nejrychleji "zbavit". A proto jsem již třetí den seděla nad krabicí a sypala rokajl. Jo, trochu to bolelo ... mizely tam i celkem "vzácné" úlovky, se kterýma jsem měla jiné záměry, ale pytlík rokajlu z Preciosy nebo pár zlomků křišťálu je celkem jednoduše nahraditelný - což se ale o této akci říct nedá. Směska v "zimních" barvách ale byla poněkud mdlá a jaksi "prvoplánově" nakombinovaná. Chtělo to něco ... úchylného. Úchylný prvek se nakonec našel v krabici, kde by jeden nějakou "zimní" barvu nejspíš vůbec nehledal. Někomu možná přijde ... "divná". Ale povím vám, čím víc se na tu směsku dívám, tím víc se mi z ní chce začít teď hned něco dělat.
Zatím raději počítám s tím, že se do konce měsíce ještě pár přihlášek najde a ještě budu muset pár korálků přisypat. Ale o tom zase v příštím reportu ;)

Freeform Challenge, týden druhý

(31.10.2011)

Dneska končí možnost přhihlásit se na tuhletu zvrhlost. Mám v současné době 26 přihlášených, což znamená že v polovině ledna se bude vážně na co dívat. A vy se určitě ptáte jak vypadá směska ;)
Bude "zimní", jak již bylo řečeno. A moje inspirace byla ... zimní noc. Taková ta noc - až skoro ráno - někde na horské chatě, kdy barva oblohy přechází od černé do "sprostěmodré", do toho měsíc září jak kdyby mu za to platili, venku mrze až praští, sníh se leskne jako hromady prachu z diamantů a vy se bavíte s přáteli a přitom pomalu usosáváte z hrnku svařeného vína a čekáte na krásné, nadějné, příjemné svítání ...

Tak nějaká taková ta směska bude ;) Nejprve jsem do krabice frkla několik pytlíků matné černé, pár odstínů modré a pokovené stříbrné. A přemýšlela co dál. Další modrou, pár mačkanic, třeba něco průhledného s průtahem, stříbrného, lesklého ... bílého ... nee, bílého ne ... tyrkys? ... se nehodí, oranžová není moc zimní, růžová by tam snad sedla, ale to je snad i trestné, ne? A nebo třeba zelenou? Ne, V tom momentě dostanete chuť na svařák a vrazíte tam pět deka předražených, tmavě červených farfalí. A víte že to je ono.

Nebo vlastně ... nevíte ;) Pochybovala jsem, ale pak mi došlo že možná zbytečně. Nakonec jsem občas chodila nakukovat do krabičky jen za účelem "potěchy oka" a tak trochu se těšila na to, co ze směsi vznikne - a nejen mýma rukama. Kombinace je dost šílená a asi nesedne každému, ale to je to co chceme vidět, ne?