Duben 10

Jak nám (zase) padlo korálkářské fórum

(9.4.209)

A ani ne po roce tu máme další trable s fórem. Být admin je dřina, být dobrý admin je ještě větší dřina. O to víc vás to pak sejří, když fórum nejede, není to vaším zaviněním a nemůžete s tím dělat téměř nic.
Byli to sódruzi z ic.cz, kvůli kterým nám to pro změnu zase nechodilo. Neustálé stráty sessions a podezřelé "změny"v oprávnění některých složek. Výsledek - fórum bylo k nepoužití, buď vás to okamžitě odhlásilo a nebo jste si mohli přečíst že do adresáře "cache" nelze zapisovat. Přišlo mi nespočet e-mailů od uživatelů, já poslala nespočet příspěvků do fóra ic.cz i e-mailů na techsupport, změna žádná.
Tedy ano ... změna nastala až několik dní poté, co jsem si zaplatila doménu beadforum.cz, k ní přihodila hosting a celé fórum přestěhovala.
Takže korálkářské fórum od dubna najdete na adrese www.beadforum.cz ;)

SIGSEGV, vápno na ksichtě a jiné každodenní radosti

(26.4.2010)

Dvanáctého dubna byl informatický ples. Bez ohledu na to jak děsivě to zní to byla fakt hodně vostrá akce, velké díky organizátorům, fakt se jim to povedlo a těším se na příště ;)
I já jsem se rozhodla na ten ples jít, ale návštěva takového plesu vyžadovala jeden velmi zásadní krok ... věc kterou už jsem nedělala od dob těžké puberty, kdy jsem se snažila být "in" a ani trochu mi to nešlo (teďka se snažím být "out" a jsem v tom trochu lepší, ale ne o moc). A ta věc je ... nákup kosmetiky!
Nee, nic extra. Potřebovala jsem akorát oční stíny a korektor (či nějakou jinou podobnou věc na zakrytí "terénních nerovností"). I vydala jsem se tedy do nejbližší drogerie, nastoupila k pultu s kosmetikou a požádala o korektor. Prodavačka jich tam na mě vysypala snad deset a ať si vyberu. Rozhodla jsem se že v této situaci radši požádám o radu a zeptala jsem se jí, jaký by mi doporučila ona. Udělala mi tím pár čárek na ruce a řekla : "nooo, vy si vemte tady ten světlej". Sbalila jsem korektor, k tomu nejlacinější oční stíny, odebrala se ke kase a říkala si jak dobře jsem to vymňoukla. Doma jsem tu maskovací věc otestovala přímo na ksichtě a zděsila jsem se. Po pravde řečeno, měla jsem se zděsit už v momentě kdy prodavačka řekla slovo "světlej". Vypadala jsem jak kdybych padla ksichtem do vápna. To tak, příště budu věřit nějaké babizně ... Zachránila mě nedaleká vietnamská tržnice a podezřele laciný pudr. Poučení pro příště - nikomu nevěř, a tím tuplem když se ti ten dotyčný snaží něco prodat. A už vůbec nevěř věcem co se patlaj na ksicht. A když mě náhodou potkáte nalíčenou, nebojte, jsem v pořádku, akorát likviduju plesové přebytky :D
Jo a k tomu SIGSEGVu - v neděli jsem konečně odladila takový trošku drsnější úkol do céčka (přičemž jsem si SIGSEGVů a jiného svinstva užila až moc) a momentálně mi řiť cvaká osmičku drát co na to řekne cvičící. A jenom jsem vlastně chtěla podotknout, že když se ráno probudíte do krásného jarního dne, venku svítí sluníčko, štěbeají ptáčci a vedle hlavy vám leží kočka a tiše přede .... a vaše první myšlenka po probuzení je věnována dynamické alokaci paměti, tak je něco hodně, hodně špatně ...