Březen 10

cat /dev/urandom

(11.3.2010)

I leze na mě jakási nálada - nenálada či volně přeloženo, zas mě všecko sere. Nevím čím to ... asi by to už fakt chtělo jaro. Chvilku to vypadá jako že už fakt jo a pak najedou začne chlópat stejně jako dneska. Doma, na privátě i ve škole všichni chrchlou do kapesníků a na mě taky už něco leze (a chlap to není), už několikátý rok jsem se nedostala na lyže (a do dalších let ty vyhlídky moc pozitivní nejsou, snad pak už budou abstinenční příznaky mírnější), i odklízení sněhu a osekávání ledu ze střechy už bylo dost, chtělo by to zase zelenou trávu, modré nebe, barevný cosi v trávě, suché silnice, letní pneumatiky, sportovní vozy probrané ze zimního spánku, dost světla na to, abych nechodila ze cvik z logiky za tmy, krátké gatě, sandály, bundy ve skříni a tak ...
Aspoň že se občas najde pár takových všedních radostí, které mě dokážou zbavit věčně nasratého ksichtu ... jako když celou přednášku z logiky s Fruitensse "nakupujeme" fimo potřeby, když ve cviku z matiky nejsem za úplného vola (za což je ale nutné poděkovat naší fantastické cvičící, která se více zaměřuje na srozumitelné a polopatistické vysvětlování probírané látky než na týrání studentů před tabulí), případně když se mi po chvilce usilovného přemýšlení ve vlaku podaří vyřešit úkol do céčka (no, to se stalo zatím jenom jednou, z těch pointerových orgii, které se na nás chystají v dalším úkolu, mám už kapku respekt a dle mých předchozích zkušeností s pointery na to bude potřeba hooodně, hooodně piv). A taky se mi povedlo nakoupit v Ikei parádní nádobí a ve Vinutce parádní rokajl ;) Ale i to šití v poslední době celkem usilovně flákám, inu korálkářská múza má asi dovolenou a nebo jsem po svém posledním freeformovém projektu (warning - na ksicht nekoukat!) kapku vycuclá z nápadů.
Jo, a už jsem vám říkala že se chystá informatický ples? Ten duben bude na všelijaké akcičky prostě vskutku bohatý ... kurzík na šité lístky, ples, pár polosemestrálních písemek a hlavně další korálkářské scuknutí ;)
No a jelikož dneska už je zase zítra, končím s aktuálním výlevem myšlenek, pustím si nějakou pěknou přednášku a zkusím na chvilku zabrat ;)

Popůlnoční cat /dev/urandom, jaro a #include <beer.h>

(22.3.2010)

Cestovat tři hodiny autobusem je fakt paráda. Zvláště když je topení zapnuté, klimatizace vypnutá, tak obecně je prd co dělat a navíc jste si málem rozbili hubu o sedadlo před váma, když řidič prudce zabrzdil. Občas tak přemýšlím, jak by byla paráda, kdybych místo své stávající chcíplinky měla nějaký maličký netbook. To by se hnedka líp zachytil a publikoval ten tok všelijakých myšlenek, co se mi po dobu cesty honí v kebuli.
Minulý týden jsem měla být na Expo Czech Rally. Nebyla jsem. Z Brna jsem si přivezla naprosto parádní chřipajznu, takže jsem byla ráda že jsem se doplazila do postele. A navíc bylo hnusně.
Naštěstí teďka to už vypadá že už fakt bude jaro. Bylo na čase. Občas už je hezky, teplo, dokonce už z trávy čučí takový ty barevný cosi. Super. Spolu s jarem však jaksi přišla i otázka letního obutí. Nee, nemyslím na auto, moje maličká má letní pneumatiky, já jsem myslela letní obutí pro mě. Nebo spíš ... takové celoroční obutí pro mě ;) Ale to jsem ještě netušila, jaká se z toho všeho stane kovbojka. Asi takhle - pokud dneska chcete sehnat dámské boty vhodné pro celoroční provoz, bez šíleně vysokého podpatku, s trochu rozumným, nadčasovým designem, kvalitní a pohodlné ... a hlavně ve velikosti 41, nemáte šanci. Ba naopak, po návštěvě několika obchodů s obuví jsem usoudila, že se dneska větší boty než 37 asi ani nevyrábí. A pokud vás zajímá, kde jsem teda nakonec sehnala - stačilo se trochu oprostit od "genderových stereotypů" či čeho a zavítat do pánského oddělení. Dnešní svět je prostě divnej.
Jo, pokud se vám zdá že v galerii nic nepřibývá - je to tak. V poslední době víc programuju, než šiju, a to z toho důvodu, že jsem díky FI (znovu)objevila drsnou krásu céčka. Po pravdě řečeno jsem netušila, že budu někdy dělat domácí úkoly s radostí. Což mi připomíná že se blíží termín odevzdání, měla bych tedy pořádně otestovat poslední úkol a hlavně bych teda měla přejmenovat některé proměnné (i když parsujete XMLko a proměnné s názvy jako "vocas", "kratkyvocas", "jestekratsivocas" a "hodnotasvocasem" se zdají být relativně logickou volbou, tak v odevzdávaném kódu je takhle skutečně nechat nemůžu ... ).