Prosinec 09

Vánoční report

(25.12.2009)

Nejspíš se tyto prosincové zápisky stanou tak trochu tradicí, neb toto už je druhý prosinec, kdy jaksi zjišťuju že pár věcí, o kterých se dá psát, by se sice našlo, ale to už bychom se s předponami mikro, nano, piko ... dostali dál než kam sahají moje znalosti.

  • V Rooyi jsem byla v poslední době vskutku vařená pečená, a to nejen když přišlo nové zboží. Vážně jsem přemýšlela o tom, že si do dílny donesu spacák a karimatku. A všechno to vyvrcholilo mikulášskou prodejní výstavou, čtvrtého a pátého. Třetího mě holky urputně sháněly na telefonu, jestli bych nemohla dojít pomoct s přípravama. To byla chyba číslo 1. Samozřejmě, na akci jsem se ukrutně těšila a chtěla jsem jít pomoct, akorát jsem holky zřejmě nestihla varovat, že patřím mezi lidi, co si kontrolujou e-mail co půl hodiny, ale když se jim náhodou vybije mobil, týden si toho nevšimnou. Nakonec se mě jaksi dovolaly a tedy jsme začly chystat. No a na druhý den to začlo. Málem jsem umřela, ale byla to perfektní akce, která si určitě zaslouží repete. V dílně to vypadalo jak v pohádce, hromada krásných věcí od spousty šikovnejch ženskejch, ceny lidové, automat na kafe funkční a hlavně jsme přišly na to, jak lze z naprosto nechutného vína udělat celkem pitný svařák. Nejvíc mě pobavilo, když jsem v době největšího návalu lidí zkejsla u kasy, ale na druhou stranu to byla vskutku ukrutná sranda. Domů jsem přijela večer kolem osmé a chcípla. Na druhý den ráno mě bolela hlava, jak kdybych vypila všecek ten včerejší svařák. Bohužel, nevypila. Ke své ranní dávce tabletek jsem přihodila Aspirin a jelo se nanovo. Kromě prodeje se ještě celkem řádně kurzovalo (obšívaly jsme kabošony) a hlava bolela neustále. Kolem třetí jsem se vypotácela z obchodu, přepočítala úlovek, v nonstopu na České koupila něco málo k sežrání a k smrti utahaná, ale přesto spokojená, jsem zalezla chcípnout do křoví.
  • A ještě v Rooyi dostali 18 nových barev Miyuki Delica. Slint slint :D
  • Jedna ze "štamgastek" na mých korálkových kurzech se začátkem příštího roku vydává vstříc světlým zítřkům někam za velkou louži. Přeju šťastnou cestu, hromadu úspěchů životních, pracovních i korálkových a příjemné nákupy v kanadských bead-shopech. A slibuju že tu zvrhlou myšlenku o pořizování videozáznamů z kurzů zkusím nějak trochu víc rozvést ;)
  • Ty vánoční trhy v Brně jsou čím dál lepčejší.
  • Ani nevím jak, ale udělala jsem zápočet z databází. Příprava veškerá žádná, neboť jsem objevila ve Vinutce krásné dichro kabošony, kterým prostě nešlo odolat, toš jsem den před zápočtem šila jak vzteklá
  • Ježíšek se zbláznil, páč mi v předvečer štědrého dne poslal po dvou milých mladých lidech ohromnou krabici plnou skla česko-japonského původu, nějakého toho vrtaného kamení, nití a drátu do oka. Zjistila jsem, že ty šílené barevné kombinace u TOHO rokajlu z koralky.net nevypadají v reálu vůbec tak blbě a že snad není krásnější zábava na štědrý večer, než za pomoci e-shopu koralky.net vyhledávat označení barev a popisovat ty desítky a desítky nepopsaných pytlíčků. Mimochodem ten TOHO rokajl má strašně cool označení barev, jako třeba Trans-Rainbow Frosted Lt Amethyst nebo třeba Inside-Color Rainbow Hyacinth/Opaque Purple Lined. No uznejte sami, nezní to drsně jako šmirglpapír na veřejných záchodech? :D