Leden 09

Jdeme bilancovat

(1.1.2009)

Máme za sebou asi první hodinu a půl roku 2009 a já nemám nic lepšího na práci než smolit bilancovací zápisek. Na druhou stranu - taky dobře.Aspoň z toho nebude bolet hlava. Takže začínáme:
1.1.2008 Vrátila jsem se ze solidní třídní silvestrovské akce. Bohužel, moc jsem z ní neměla, neboť se mi udělalo špatně ještě než jsem začla pořádně chlastat. Půlnoční procházka po pohádkové dědině na konci světa, setkání s další skupinou chatařů a Mirův projev u kostela byly neuvěřitelně romatické. Díky za to!
Konec ledna. Školní ples. Pojala jsem ho v trochu větším stylu než náš stužkovák a protože tam bylo zezačátku lautr hovno co dělat, zklopila jsem během prvních tří hodin otte birra a pak už si jen pamatuju, jak se mi na vedlejší diskotéce někdo dobýval do podprdy. Chudák, kdyby viděl co to svlíká, nedělal by to.
Začátek února. Solidně jsem zmrvila národní srovnávací zkoušky. Nicméně můj percentil mi i přesto stačil k přijetí na všechny školy, kde jsem se hlásila, bez přjímaček.
Konec února. Rozhodla jsem se skoncovat se svou wokenní minulostí a na svůj notebook (za vehementných protestů rodiny) nainstalovala OpenSUSE 10.3. Zezačátku to bylo krajně vtipné, než se nám podařilo toho chameleona ukecat aby aspoň nabootoval, ale když se to povedlo, jaksi nám nenabíhaly Xka. Velice děkuju zdatnějím tuxofilům, kteří mi v té době podali pomocnou ruku ;)
Polovina dubna. Rozhodla jsem se vyzkoušet ono slavné seznamování po internetu. Dopadlo to tak že jsem teda nejspíš už natrvalo vyléčená. Ozval se mi jeden naivní, roztomilý chlapec z levé poloviny Gaussovy křivky IQ, který si se mnou zřejmě chtěl vyléčit komplex z toho že nemá babu a nechtěl pochopit, že my dva jsme navzájem kompatibilní asi jako lopata s AGP slotem a nemáme si lautr ani ho*** co říct. Nakonec, chudák, skončil v ignore listu, aniž by sám věděl, co to je. Co to je "webka" ale věděl velmi dobře.
Konec dubna. Vyrábíme maturitní tablo. Přitom jsme se dohádali jak psi jak mezi sebou, tak s naším neschopným fotografem. Měl sice pěknou prdel a pořádné dělo (myslím ten foťák) ale je tak neseriózní, až by z něj jeden brečel. Tablo jsme nakone jakž takž dali dohromady a šli to zapít.
Začátek května. Plánujeme poslední zvonění a maturitní afterparty. Znovu jsme se dohádali jak psi, ale výsledek byl poměrně uspokojivý.
Konec května. Maturuju za 1,2,1,1. Afterparty je úspěšná, páč jsme se ztřískali úplně všichni
Polovina června. Organizujeme menší garážovou geek party u mého bývalého spolužáka a současného spolubydlícího. Bylo to dost luxusní
Začátek července. Jedu na zápis na FI MU. A mám to zpečetěné!
Začátek srpna. Zjišťuju že ač bydlím na druhém konci republiky od Brna, budu zřejmě pobývat pod mostem u hlavního nádraží, páč mi nebyla přidělena kolej. Zahajujeme akci "hledání bytu", která končí na začátku září podpisem nájemní smlouvy a následným nastěhováním.
Konec prosince. Dostávám zápočet z matiky, trávím svátky v rodinném kruhu a těším se na nadcházející zkouškové. Zjišťuju že silvestrovský televizní program je stejně ubohý jako BLEK.ův sexuální život.

A protože normální lidi si dávaj novoroční předsevzetí, udělám to taky. Let the lies begin!:
Inu, pokusím se překonat svoje sociální fóbie a být trochu společenštější, konečně smáznu jehoVisty, budu upgradovat na aktuální verzi OpenSUSE a nebo úplně změním distro na něco víc hardcore, ať nezatuhnu a úrovni zdatnější BFU a trochu víc do toho Linuxu proniknu, rozchodím si Compiz-Fusion, konečně se naučím Python a zkusím udělat zkoušku z funkcionálního programování už tento semestr (protože Haskell doopravdy, ale doopravdy nemám ráda)

Krátké škodováckodesignové zamyšlení

(26.1.2009)

Jelikož mám za hodinu zkoušku z Haskellu (vlastně se tam jdu jenom podepsat), mám momentálně strašlivý KOPR a tak dávám písemnou podobu mojí včerejší úvaze z autobusu. Bude směřována především lidem co jsou zodpovědní za design ve Škodovce.
Takže ... proč je každá další generace nebo facelift Octavie od roku 2001 čím dál ošklivější? Proč to všechno vypadá jak Superb, ale není to Superb, a proč nový Superb vypadá jako ty ohavné francouzské kreace. Pár dní zpátky jsem se dívala jak Kopecký učil jezdit ty soudruhy na Monte Carlu. Borec, jen co je pravda. A ta jeho Fabia vypadala fakt dobře ... asi jako bestie která žere malé děti. Tak proč vypadá sériový model Fabie tak nehorázně blbě, že si z něj ty malé děti dělají prdel?