Duben 09

A je to tady

(9.4.209)

A už je to tady:
http://www.abclinuxu.cz/blog/kacirstvi/2009/4/ve-francii-se-bude-popravovat-bez-soudu>
http://www.zive.cz/Bleskovky/Francie-se-prave-nyni-vzdava-internetove-svobody/sc-4-a-146518/default.aspx
Nebudu to nijak více komentovat. Jen ... nedávno se mi zdál celkem zajímavý sen ve stylu "1984". V tom snu se mi zdálo, že mě a pár mých známých zabásnuli za "nelegální provoz datových sítí". Příliš absurdní? Potom, co si tam u sebe chtějí odhlasovat Frantíci ale začínám mít vážné obavy, že se to zas až tak moc absurdní není. Je mi z toho blujno, velebnosti ...
EDIT: No tak prej zatím nic, nakonec to zamítli, ale nedej Tučňák aby se tím inspirovala politická verbež ve zbytku Evropy.

Máme rádi UPC

(19.4.2009)

Jo, dnes jsem dorazila na privát a zjistila že nám to frčí s bídou 0,1 Mbps - prej na naší straně došlo k nějakému porušení smlouvy a tak nám to soudruzi z UPC trošku fikli ... no jo ... trošku ... ale co tu sakra mám do konce týdne dělat, když net jede tak rychle že by z toho nejeden brečel? Hrát si s Hugsem? :D

Česká pirátská strana

(20.4.2009)

Na stránku přípravného výboru České pirátské strany jsem narazila v jednom blogovém zápisku v našem linuxáckém doupěti. Musím říci že s těmito názory velmi sympatizuji a v případě že by tato strana byla založena, už nejspíš vím koho volit. Momentálně probíhá petice, jejímž cílem je sehnat alespoň tisícovku podpisů potřebnou pro registraci strany. Přečtěte si vo co gou a pokud s myšlenkami nově vznikající strany souhlasíte, neupejpejte se a přihoďte svůj podpis - myslím, že podobná iniciativa je dneska potřebná jako sůl!
BTW už o "pirátech" vyšel i článek na jedné takové internetové zpravodajské žumpě ... no, myslím si že tam bylo vše stejně zmrveno tak, jak se to umí jen na Novinkách.cz a v diskuzi byla strana solidně zdrbána ... jen čert ví jak toto vezme obyčejná veřejnost (čti "stádo"), která na názvem bude beztak vidět maximálně bandu pubertálních warezáků. Autorská práva jsou však jen jedna část oblasti, které se hodlá tato politická strana věnovat. Jak poznamenal iniciátor:

Kde kdo si osobuje poslední dobou právo rozhodovat co smíme vědět, jak se bude nakládat s našimi osobními údaji, špiclování začíná prostupovat celým internetem. Protože nelze spoléhat na tradiční politické elity, musíme se pokusit sformovat politickou sílu novou.

A ochrana našeho soukromí a svobody slova a šíření informací by snad měla být v zájmu většiny lidí - nejen "odrostlých puberťáků" ... nebo ne?