Prosinec 08

Mikulášský report

(6.12.2008)

Poslední dobou nemám čas psát ... a nebo není o čem ... a nebo se mi nechce ... a nebo když je o čem, tak se k psaní dostanu teprve až ze mě ta správná psací nálada opadne. A proto tu máme zase takové menší, trošku komprimované, možná chronologické shrnutí toho, jak se daří (nejen) v Brně

  • Povedlo se mi zabouchnout si klíče v bytě. Řešení bylo velice obtížné, protože vyžadovalo komunikaci se spoustou více či méně příjemných lidí, ale nakonec vše dopadlo tak jak mělo, zdárně jsem se dostala domů a vyhnula jsem se přenocování ve výtahu. Díky všem zainteresovaným lidem, co mi nakonec jakž takž pomohli.
  • V souvislosti se zabouchnutýma klíčema jsem přišla na to, že by se měla důchodcům nějak filtrovat televize. Snažila jsem se totiž doptat pomoci u sousedky z našeho patra. Paní mi ale odmítla otevřít. Já sice chápu, že když dneska člověk slyší i těch hajzlících přechcávajících staré babičky o jejich celoživotní úspory, tak má strach, ale sakra, té babce jsem se představila, a ona mě navíc zná - tak co má být? No nic, pokud někdy bude něco potřebovat, použiju její strategii proti ní a uvidíme jak se jí to bude líbit.
  • Začal nám stávkovat průtokový ohřívač. Po několika lekcích sprchového otužování jsem to začla řešit operativně - přes majitele bytu. Ten objednal servis. Jakmile byl servis objednán, ohřívač začal záhadně fungovat se stoprocentní úspěšností. Znovu jsem volala majiteli, ať ten servis odvolá, a na dveře koupelny vylepila univerzální postup při modlení, aby ohřívač fungoval i nadále.
  • Dostali jsme výsledky z domácího úkolu z IB000. Když jsem viděla výsledky, málem mě štěstím trefilo, páč jsem měla plný počet bodů. Což mimo jiné znamená, že mám dost bodů na to abych mohla být připuštěna ke zkoušce. Jupí!
  • A to nejlepší na konec - přišly nám trička z thinkgeek.com Se soudruhem, který to objednával, jsme měli scuka na České pod hodinama, soudruh měl pár minut zpoždění, chvilku ještě čekal a jelikož mě nepoznával (a to jsem stála metr od něj), vydal se na šalinu. Inu, kvaltovala jsem za ním (ač jsem si vůbec nebyla jistá, jestli je to fakt on) - a - byl to on. Předání proběhlo úspěšně a tudíž jsem hrdou majitelkou těchto dvou kusů:
  • V obchůdku Rooya byl menší - komornější - korálkářský srazík. Bylo to fajn, přítomné kolegyně mě ale trochu neodhadly s věkem a tipovaly mi něco ke třicítce :D Trochu mě to pobavilo. Jo, a asi se taky dám na chov potkanů, jsou super!
  • O důchodcích v MHD toho bylo napsáno už mnoho. Nicméně jedna bábinka mě ohromně pobavila. Jela jsem v poloprázdné šalině, když tu přišla taková vetchá stařenka a začla si dělat nároky na moje místo. Odkázala jsem ji na volné místo u dveří. Babi však začla vehementně protestovat, že "tam si sednout nemůže, to je jenom pro lidi co maj berle"
  • Čas - pátek dopoledne. Místo - Globus v Ivanovicích. Situace - zřejmě zájezd z domova důchodců. Nebylo tam k hnutí a občas došlo i ke kolizi. To tak, když člověk, který sotva chodí, přitom ještě manipuluje s nákupním vozíkem plným slevněného zboží - a na jednom metru čtverečním se takových lidí vyskytuje více, než se jich tam dle platných fyzikálních zákonů může vejít. Ještě že tam měli hodně pokladen.
  • Kdo jste ještě nebyli na vánočních trzích na Svoboďáku a okolí, běžte to napravit. Svoboďáček(svařák, rum, medovina) je sakra dobrý pití. A slovenské sýry jsou taky výborné. A mají tam hezký věci ... a nejsou tam vietnamci, jak v Šumperku ...